Results below or click Anzac Day Memorial Run Race Results to download as PDF

Junior Course 1.45 km
Female Juniors 2-6
Pos Name Race No Time Pace Category Categ Pos Gender
1 Tia Gildersleeve 554 0:11:31 7:56 min/km Juniors 2-6 1 Female
2 Imogen Teakle 780 0:26:37 18:21 min/km Juniors 2-6 2 Female
Male Juniors 7-11
Pos Name Race No Time Pace Category Categ Pos Gender
1 Zach Gildersleeve 411 0:06:10 4:15 min/km Juniors 7-11 1 Male
2 Brock Gildersleeve 392 0:06:51 4:43 min/km Juniors 7-11 2 Male
8 Jeffery Joyner 620 0:08:50 6:05 min/km Juniors 7-11 3 Male
Female Juniors 7-11
Pos Name Race No Time Pace Category Categ Pos Gender
3 Riley Ralph 796 0:07:07 4:54 min/km Juniors 7-11 1 Female
4 Emily Larsen 525 0:07:42 5:18 min/km Juniors 7-11 2 Female
5 Maybella Brown 446 0:08:35 5:55 min/km Juniors 7-11 3 Female
6 Niamh Blake 512 0:08:37 5:56 min/km Juniors 7-11 4 Female
7 Sabine Angelatos 586 0:08:37 5:56 min/km Juniors 7-11 5 Female
9 Sofia Burrows 490 0:08:53 6:07 min/km Juniors 7-11 6 Female
10 Phoebe Teakle 781 0:08:54 6:08 min/km Juniors 7-11 7 Female
11 Laura Brosnan 313 0:10:26 7:11 min/km Juniors 7-11 8 Female
12 Renee Larsen 526 0:11:08 7:40 min/km Juniors 7-11 9 Female
13 Chloe Sullivan 773 0:13:21 9:12 min/km Juniors 7-11 10 Female
Female Juniors 12-16
Pos Name Race No Time Pace Category Categ Pos Gender
1 Zoe Angelatos 585 0:07:29 5:09 min/km Juniors 12-16 1 Female
2 Jasmine Scott 721 0:11:05 7:38 min/km Juniors 12-16 2 Female


Short Walk 4 km
Male
Pos Name Race No Time Pace Category Categ Pos Gender
2 Peter Kalinowski 387 0:29:07 7:16 min/km All Ages 1 Male
4 Glen Davidson 345 0:35:21 8:50 min/km All Ages 2 Male
Female
Pos Name Race No Time Pace Category Categ Pos Gender
3 Sioban Nolan 794 0:31:21 7:50 min/km All Ages 1 Female
5 Dawn Kenny 315 0:39:34 9:53 min/km All Ages 2 Female
6 Shelley Brennan 488 0:40:44 10:11 min/km All Ages 3 Female
7 Robin Sherman 399 0:41:01 10:15 min/km All Ages 4 Female
8 Lisa Tissiman 793 0:42:57 10:44 min/km All Ages 5 Female
9 Jody Witcombe 589 0:42:59 10:44 min/km All Ages 6 Female
10 Fiona Alexander 635 0:44:58 11:14 min/km All Ages 7 Female
11 Mairi Quinn 634 0:44:59 11:14 min/km All Ages 8 Female
12 Melanie James 519 0:48:15 12:03 min/km All Ages 9 Female
13 Amy Power 673 0:48:19 12:04 min/km All Ages 10 Female
Long Walk 7.5 km
Male
Pos Name Race No Time Pace Category Categ Pos Gender
5 Jim Trevaskis 362 1:12:46 9:42 min/km All Ages 1 Male
6 Ross Williams 381 1:12:46 9:42 min/km All Ages 2 Male
Female
Pos Name Race No Time Pace Category Categ Pos Gender
1 Carolyn Blake 765 1:03:57 8:31 min/km All Ages 1 Female
2 Leigh O’Brien 699 1:06:16 8:50 min/km All Ages 2 Female
3 Vivian Perrett 707 1:09:00 9:12 min/km All Ages 3 Female
4 Janice Morris 533 1:11:06 9:28 min/km All Ages 4 Female
7 Nadi Scheiblehner 717 1:12:49 9:42 min/km All Ages 5 Female
8 Tracey Tunks 432 1:21:37 10:52 min/km All Ages 6 Female


Short Run 4 km
Male All Ages
Pos Name Race No Time Pace Category Categ Pos Gender
1 Troy Gildersleeve 418 0:16:39 4:09 min/km All Ages 1 Male
5 David Symons 715 0:19:52 4:58 min/km All Ages 2 Male
6 Colin Sibson 800 0:20:24 5:06 min/km All Ages 3 Male
7 Jeff Peacock 310 0:20:34 5:08 min/km All Ages 4 Male
8 Todd Teakle 783 0:22:20 5:35 min/km All Ages 5 Male
11 Phillip Collins 637 0:26:02 6:30 min/km All Ages 6 Male
12 Dennis Schram 475 0:26:42 6:40 min/km All Ages 7 Male
15 Damian Sullivan 774 0:32:41 8:10 min/km All Ages 8 Male
Female All Ages
Pos Name Race No Time Pace Category Categ Pos Gender
2 Michelle Goodale 468 0:17:52 4:28 min/km All Ages 1 Female
3 Catherine Brosnan 303 0:19:20 4:50 min/km All Ages 2 Female
4 Fiona Della-Sale 572 0:19:39 4:54 min/km All Ages 3 Female
9 Deborah Muscio 536 0:22:34 5:38 min/km All Ages 4 Female
10 Roslyn Johnston 521 0:23:26 5:51 min/km All Ages 5 Female
13 Adeline Turner 786 0:28:01 7:00 min/km All Ages 6 Female
14 Sharyn Jones 523 0:32:20 8:05 min/km All Ages 7 Female
16 Rochelle Pember 547 0:32:46 8:11 min/km All Ages 8 Female
Under 16 Short Course
Pos Name Race No Time Pace Category Categ Pos Gender
Juniors 7-11 Male
4 Declan Sullivan 775 0:30:54 7:43 min/km Juniors 7-11 1 Male
Juniors 7-11 Female
2 Lucy Osborn 539 0:20:08 5:02 min/km Juniors 7-11 1 Female
5 Renea Brown 445 0:31:25 7:51 min/km Juniors 7-11 2 Female
6 Holly Sullivan 776 0:32:40 8:10 min/km Juniors 7-11 3 Female
7 Keira Bunter 489 0:33:41 8:25 min/km Juniors 7-11 4 Female
8 Jasmin Joyner 617 0:33:42 8:25 min/km Juniors 7-11 5 Female
Juniors 12-16 Female
1 Sarah Sibson 799 0:18:24 4:36 min/km Juniors 12-16 1 Female
3 Lexie Stoner 344 0:25:01 6:15 min/km Juniors 12-16 2 Female
Long Run 7.5 km
Male
Pos Name Race No Time Pace Category Categ Pos Gender
1 Ben Freer 677 0:30:09 4:01 min/km All Ages 1 Male
2 Jason Joyner 384 0:31:27 4:11 min/km All Ages 2 Male
3 Grant Patrick 546 0:33:28 4:27 min/km All Ages 3 Male
4 Peter Burrows 535 0:36:02 4:48 min/km All Ages 4 Male
5 Trevor Sellers 304 0:36:44 4:53 min/km All Ages 5 Male
6 Trystan Kentish 391 0:37:36 5:00 min/km All Ages 6 Male
7 Dennis Brosnan 311 0:38:46 5:10 min/km All Ages 7 Male
9 Andrew Blake 735 0:40:33 5:24 min/km All Ages 8 Male
11 Bruce Kenny 393 0:42:21 5:38 min/km All Ages 9 Male
12 Robbie Place 670 0:42:39 5:41 min/km All Ages 10 Male
Female
Pos Name Race No Time Pace Category Categ Pos Gender
8 Christine Collins 551 0:40:14 5:21 min/km All Ages 1 Female
10 Yoko Joyner 386 0:40:37 5:24 min/km All Ages 2 Female
13 Emma Place 657 0:42:39 5:41 min/km All Ages 3 Female
14 Suzanne Clarke 502 0:55:39 7:25 min/km All Ages 4 Female
15 Brooke Scott 726 0:56:34 7:32 min/km All Ages 5 Female
16 Karen Ralph 797 0:58:11 7:45 min/km All Ages 6 Female